Okulary korekcyjne do czytania

Okulary do czytania przeznaczone są do czasowej, doraźnej korekcji wad wzroku, dla osób w podeszłym wieku, u których w procesie starzenia się, wystąpił efekt zmniejszenia zdolności do akomodacji oka. Objawia się to trudnościami w obserwacji blisko położonych przedmiotów np. podczas czytania. Stan ten pojawia się najczęściej ok. 45-tego roku życia. Jest to naturalny związany z wiekiem proces. Objawy zazwyczaj zostają zauważone, gdy najbliższa odległość, z jakiej możemy np. przeczytać tekst, zwiększa się na tyle, że pozycja w jakiej czytamy jest nienaturalna.

Uwaga: Gotowe okulary do czytania nie mogą zastępować okularów do codziennego użytku!

Okulary do czytania BRILO.EU spełniają wymagania zasadnicze dotyczące bezpieczeństwa użytkowania określone w dyrektywie 93/42/EEC - MDD.

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne

Okulary przeciwsłoneczne Brilo.eu z polaryzacją chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV-A i UV-B. Soczewki polaryzacyjne dzięki swym właściwościom eliminują niepożądane dla oczu odblaski świetlne, zwiększają kontrast widzenia oraz podkreślają kolory. Idealnie chronią oczy podczas silnego nasłonecznienia. Okulary są sprzedawane w zestawie z etui (z mikrofibry).

Okulary przeciwsłoneczne Brilo.eu odpowiadają wymaganiom zawartym w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 dla środków ochrony osobistej. Wyprodukowane zgodnie z europejską normą PN-EN ISO 12312-1:2014-02 - ,,Okulary przeciwsłoneczne do zastosowań ogólnych”.

Okulary Brilo.eu są dostępne w aptekach na terenie całego kraju.